Doğu Londra Gastronomi Turu

Londra’da yaşadığımız yaklaşık dört sene boyunca sanırım iki yüzün üzerinde restorana, puba ve bara gittik. Sadece çevremizde çok sık bilinen turistik lokasyonlarda dönüp durmadık. Londra’yı çok detaylı gezdik ve sanırım keyfini bu kısa sürede en üst düzeyde çıkardık.

Daha fazla bilgi Doğu Londra Gastronomi Turu

Paylaş

Foxlow

Daha önce aynı adreste Kuzey Avrupa bazlı yemekler yapan bir restoran varken yerine gelen Foxlow ise bambaşka bir yer… Hafta Sonu nerede yemek yesek ve denesek diye düşünürken araştırıp bulduğumuz bu restoran, Londra’nın önemli ve eski merkezlerinden biri olan Farrington’da. Daha fazla bilgi Foxlow

Paylaş

Kurz & Lang

Kurz & Lang Farrington civarında bir Türk arkadaşl grubu ile gittiğimiz ancak daha önce keşfetmiş olduğum bir Alman sosis evi. Almanya’dan gelen Hindi, Tavuk, Et ve Domuz ürünleri ile yapılan sosisleri ile meşhur. Kaliteli, hızlı ve ucuz birşeyler denemek isterseniz çok tavsiye ederim. Daha fazla bilgi Kurz & Lang

Paylaş

Bincho

Japonya ziyaretimizden sonra özellikle Japon yemek kültürüne gerçekten daha fazla ilgi duymaya başladık. Bu yüzden Londra’da da farklı tatları keşfederken neler Japon ciddi anlamda dikkat ediyoruz.İsmini Kullanılan odun kömüründen alan Bincho Soho’da şehrin göbeğinde. Gittik, denedik, buyrun okuyunuz… Daha fazla bilgi Bincho

Paylaş

Joe Coffee

2003″te bir aile işi olarak başlayan Joe Coffe’nin kaliteli kahveleri tüm Amerikaya yayılmış. Bizi  de Sedef’in New York’ta yaşayan bir arkadaşı bura ile tanıştırdı. ;Eater magazini tarafindan en iyi New York kahvecisi seçildikten sonra ünleri katlandı. En önemli özellikleri Baristaları ve onların hizmet kalitesi.

Joe-Coffee (1)

New York merkez tren istasyonu altında küçücük bir yer burası. Sıra kapılara taşıyor. Koku inanılmaz. Baristalar neşeli ve keyifle çalıyorlar. Kahvelerin üzerine değişik şekiller yapıp sunuyorlar (Tabi eğer süt veya süt köpüğü alırsanız) Ben çok kahveci değilim. Sedef daha fazla seviyor ama burada bende kesinlikle bayıldım kahvelerine. New York’a gidenlere duyurulur!

Joe-Coffee (3)

ADRES: 44 Grand Central Terminal New York, NY 10017

TEL:(212) 661-8580

Her gün sabah 6:30’dan 19:00’a kadar açık (Haftasonu ise 8-18)

http://www.joenewyork.com/locations/grand-central/

Joe-Coffee (2)

Paylaş

Carnegie Deli

1937’de kurulan dünyaca ünlü Carnegie Deli restoranı bir New York klasiği. 7. cadde ile 55. sokak kesişiminde yer alan bu restoran tuzlu ince ilimli sandwich ve Chees Cake”leri ile ünlü. Ayrıca Las Vegas, Connecticut ve Pensilvanyadaki bazı kumarhaneler içerisinde de bulunmaktalar.

carnegie-deli (6)

Zamanının New York Times yazarı Mimi Sheraton bu restoranı New York’un en iyi pastrami sandwich yapan yeri olarak yazınca, 1979 yılından sonra burasının ünü sürekli artmış.

carnegie-deli (10)

Biz de iki sene evvel Sedef ile New York gezimiz sırasında burayı keşfettik. Önce American tarzı bol etli yemek gözümüzü korkuttu. Tabaklardakiler hiç yapmadığımız şekilde bu sefer arttı. Ancak gerçekten çok leziz olduğunu söyleyebiliriz.

carnegie-deli (7)

Önce gittiğimizde yukarıda resmi bulunan sandwich’ten yedik. Otelimiz buraya yakın oluğundan bir gece de hızlıca girip sosisli sandwich tadına baktık. Eti özel olarak fabrikasında hazırlanıyor ve sürekli olarak restorana getiriliyor. Sosi yanındaki lahana salatası (coleslaw) muhteşem…

carnegie-deli (11)

40 koltuklu restoran şimdilerde 120 kişiyi ağırlıyor. Her seferinde dolu. Paket servis kuyruğu hiç bitmiyor. Restoran 22 saat kadar açık. Duvarları ise buraya uğrayan tüm ünlülerin fotoğrafları süslüyor.

carnegie-deli (4)

Cheese Cake’lerin boyutları 30cm yüksekliğinde. İnanılmaz kremalı. Gözümüz korktuğundan tadına bakmamıştık.

carnegie-deli (1)

Turşuları son derece özel. Biraz tatlı. Ama güzel.

carnegie-deli (3)

Mönü’de pastrami dışında, corned beef, çorba, knish, kabak ve et ızgara çeşitleri bulunuyor. “Broadway Danny Rose” isimli sandwichleri çok ünlü.

carnegie-deli (8)

carnegie-deli (9)

carnegie-deli (2)

Aşağıdaki Video’da gerçekten Sandwich’in nasıl olduğunu görebilirsiniz.

The Carnegie Deli

ADRES: 854 7th Avenue at 55th Street, New York, New York, 10019
TEL: . 212-757-2245

carnegie-deli (5)

Paylaş

BK Salt Beef Bar

Salted beef yani tuzlu biftek benim New York gezisinden sonra favorim olmuş bir yemek. Doğu Avrupa’dan göçen Musevilerin Avrupa’ya ve ABD’ye taşıdığı bir konsept. Uzun süre eti kullanabilemk için bulunmuş bu tuzlama yöntemi ile savaş sırasında etlerin bozulması engellenmiş. Daha fazla bilgi BK Salt Beef Bar

Paylaş