Salomon Exo Calf II ve Exo SS Testi

Evet bazılarınıza Nasa ürünü gibi gelebilir isim itibari ile 🙂 Katılıyorum. Bugünden başlayarak ürün testleri ve incelemelerini de sizlere sunarak macera yarışları, koşu, bisiklet gibi sporlarda kullandığım ürün ve ekipmanları sizlere tanıtacağım. İlk tanıtacağım ekipmanım Salomon Türkiye’nin yardımı ile Fransa’dan gelen ve macera yarışı gibi fiziksel dayanıklılık gerektiren sporlarda kullanıldığında atletlerin fiziksel olarak ağrı, krampve diğer zorlanmaları azalttığı labaratuar ortamlarında kanıtlanmış kompresyon çorabı Exo Calf II.

EXO CALF II EXO CALF II EXO CALF II

Ürün bir çorap şeklinde isminde de anlaşılacağı gibi bacağın “calf” yani alt baldır kısmına giyiliyor. Giyildikten sonra gerekli ısınmanızı yapıp yarış sırasında sürekli olarak aynı şekilde kullanmaya devamediyorsunuz.Üzerindeki bal peteği teknolojisi ile bacağınızdaki kan dolaşımı ve laktik asit birikimini engelliyor. Bu sayede ani hareketler, zıplamak , yüksek yerden atlamak gibi trail running ya da macera koşuları ve yarışlarında sakatlanmanızı ve kramp ile yarışta zorluk çekmenizi engelliyor.

Verilen rakamsal analiz verilerine göre  Exo Calf II kan akışını arttırarak bacağınızı zorlama sınırını %15’e varan sürelerde esnetiyor. Aynı zamanda Laktik asit birikimini ise %29 azaltıyor. bu da kramp’ın engellenmesi açısından çok önemli.
EXO S-Lab Ekipmanları


Ekipmanın üstümde iken test sırasında fotoğraflarını aşağıda bulabilirsiniz. Triton Macera yarışında ise bisiklet, koşu ve diğer etaplarda diz kalça arasında özellikle ani ısı  değişimi ve oturuş pozisyonundan dolayı Kano etabında krampa maruz kalmama rağmen gerek Exo SS Zip Tech Tee gerekse Exo Calf II kullanımından dolayı kesinlikle diğer bölgelerimde kramp ya da herhangi bir başka problem hissetmedim.

Emre tok; Triton Yarışında Emre Triton Yarışında

EXO SS ZIP Tech Tshirt ise koşu sırasında sırtınızda bulunan petek şeklindeki deseni ile zaten daha dik durmanızı sağlıyor ve sizi sarıyor. Koşu sırasında T-Shirt’un sizin vücudunuza adapte olduğunu ve sizinle beraber size destek olduğunu hissedebiliyorsunuz. Burada en büyük fayda koşarken sizin daha rahat nefes almanızı sağlaması. Giyip çıkartırken alışık değilseniz biraz zorlanmanız mümkün. Beden seçiminde ise bol gelen değil vücudunuza tam geleni seçmenizi öneririm.

Salomon Exo T-Shirt

Salomon’un tüm ekipmanları Türkiye’de CMS Spor tarafından ithal edilmekte. Ürünlerin çoğunu direk bulabileceğiniz gibi çok özel malzemeleri ise sizin için getirebiliyorlar.

S-Lab özel Salomon labaratuarı ve burada geliştirilen ürünler limitli sayıda, sadece yarışçılar baz alınarak üretiliyor, daha kaliteli, hafif, uzun süre dayanıklı ve özel.

Çok uzun süredir istediğim bu ürünleri beni kırmayıp Fransa’lardan getirten Salomon ekibine tekrar teşekkürler…

Other Salomon Reviews /Diğer Salomon Ürün İncelemeleri


Paylaş

“Salomon Exo Calf II ve Exo SS Testi” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın