Foxlow

Daha önce aynı adreste Kuzey Avrupa bazlı yemekler yapan bir restoran varken yerine gelen Foxlow ise bambaşka bir yer… Hafta Sonu nerede yemek yesek ve denesek diye düşünürken araştırıp bulduğumuz bu restoran, Londra’nın önemli ve eski merkezlerinden biri olan Farrington’da.

foxlow (1)
Ünlü et restoranı Hawksmoor kurucuları Will Beckett ve Huw Gott bu sefer Et konusunda uzmanlıklarını değişik ve farklı yemeklerden oluşturdukları mutfak ile denemişler ve biz ce tam olmuş. Dört restoranlarından biriktirdikleri paralarla lüks oyuncaklar almaktansa ruhlarında olan yemek keyfini daha çok yaymak için açtıkları Foxlow nefis ve doğru bir seçim. Binanın içindeki duvarları açıp geniş bir mekan yaratarak işe başlamışlar. Küçük bir kokteyl barı, ahşap ağırlıklı tasarımlar, kendinizin görerek seçebileceği bir Akdeniz tadında salata barı ile de dekorasyonu tamamlamışlar.

foxlow (2)

Yemekler muazzam. Mönü’de çok fazla seçenek var. Bura da güzel et ve biftek seçenekleri görmenize rağmen, kesinlikle Hakwsmor gibi bir et restoranı değil. Biftek, Hindi, Tavuk, Balık ve Domuz seçeneklerinin hepsini barındıran restoranda başlangıç mönüsü de oldukça kabarık. Başlangıç porsiyonları fiyatlarına göre çok büyük.

foxlow (3)

Biz başlangıç olarak karışık bir akdeniz salatası alıyoruz. Biraz Fas, Tunus biraz da orta doğu kokan bir salata. Bol ve doyurucu… Farklı sosları da kendiniz seçip iletiyorsunuz yanına ya da üzerine ekliyorlar. Ekmekleri de aynı şekilde çok güzel.

foxlow (8)
foxlow (4)

Sedef ana yemek olarak balık alıyor. Çok iyi pişmiş ve porsiyonu gayet büyük. Sade ama lezzetli.

foxlow (5)

Ben ise 10 saat pişmiş bir kaburga alıyorum. Dana kaburga. Adeta dökülen bir et. Pamuk gibi ve yumuşacık… Yanına ise aşağıdaki fotoğraflarda göreceğiniz üzere karemelize soğan ve ıspanak alıyoruz. Yan ek yemeklerin bile porsiyonu büyük.

foxlow (7)

Biz çok beğendik Foxlow’u. 69-73 St John Street adresinde ve Farrignton Istasyonundan çıktıktan sonra yürüme mesafesinde.

foxlow (6)

Paylaş

Bir Cevap Yazın