Ember Yard

Salt Yard, Dehesa ve Opera Tavern…. Hepsi de Londra’nın en keyifli Tapas barlarından… Ve hepsi de aynı firma tarafından yönetilmekte. Ember Yard ise Soho’da ve 4. farklı restoranları.

ember-yard (3)

İspanya’nın farklı bölgelerinden gelen değişik tatları biraraya getirmeleri sayesinde son 3-4 ay içinde son derece popüler oldular. Hangi dergi ya da gazeteye göz attıysak karşımıza geldiler. Bizde gittik ve iki defa denedik 🙂

ember-yard (1)

Eğer San Sebastian‘a gittiyseniz ya da bizim mangal kültürüne alışıksanız biraz benzerlikler bulacağınız bir Izgara yapısı var. Bir çok küçük apareti, ızgara peynir, asparagus, ve küçük et ev domuz ürünleri ile atıştırmaya başlıyorsunuz.

ember-yard (4)

İtalyan ve İspanya kuru et ve peynirleri ile tıkanmazsanız, olağanüstü bir yemek mönüsü sizi bekliyor olacaktır.

ember-yard (5)

Tütsülenmiş Chorizo safranlı bir zeytinyağı ile sunuluyor. Patates kızartması domuz yağı ile kızartılıyor. Tapas yani İspanyol mezelerinden ise Ahtapot biber sosu ve sarmısaksız olmaz. Karagöz balığından yapılan carpaccio’yu ise denemenizi öneririz.

ember-yard (6)

Burada dikkatinizi çekmek istediğim iki konu var. Eğer biftek var ise ısmarlayın. Fiyatı iki kişi paylaşınca son derece uygun.

ember-yard (7)

Ancak küçük tapaslardan bolca alacaksanız, hesabın hızlıca şiştiğini göreceksiniz. Şarap konusunda ise çok geniş bir yelpaze sunmaktalar.

ember-yard (8)

Paylaş

Bir Cevap Yazın