Cotswald Araba Müzesi

Haftasonu Cotswald bölgesini gezdikçe bu bölge ile ilgili detaylı bir yazı hazırlıyoruz. Ancak bölgede gittiğimiz küçük kasabaların birinde karşımıza çıkan muhteşem bir klasik otomobil müzesini gezme fırsatı bulduk.

Giriş ücreti kişi başı 3 pound. Girişte muhtem bir alışveriş imkanı olan dükkan var. Her çeşit küçük araba, kitap ve kartpostalı buradan alabilirsiniz.

Giriş önünde bulunan çimenlere form verilerek yapılmış Mini Cooper muhteşem.

Sadece arabalar değil aksesuarlarlar, o dönemin karavanları, kamp ve piknik yaşantısına ait objeler, oyuncaklar, dokümanlar, posterler, tamir takımları gibi aklınızın alamayacağı kadar çok obje var ve hepsini incelemek çok keyifli.

    

     

     

1900’lü yılların başından başlayan orta büyüklükteki salonları gezdikçe yıllar artıyor ve en son 70’lerin sonuna doğru geliyorsunuz.  BMW ve Jaguar markaları beni çok etkiledi tabi her zamanki gibi. ama Mini cooper zaafiyetim zaten İngiltere’ye geldiğimden beri had safhada…

     

İngiltere’de arabalar normalde de inanılmaz temizlikte. Çok eski gördüğünüz arabaların bile sıfır kondüsyonda olduğunu görebiliyorsunuz. Ancak bu müzedeki bazı arabalar o kadar temiz ki fabrikadan adeta yeni çıkmış gibi.

     

     


Müze Web Sayfası

Adres

Cotswold Motoring Museum & Toy Collection
The Old Mill
Bourton-on-the-Water
Gloucestershire
GL54 2BY

Hergün 10-18 arası açık.

Paylaş

“Cotswald Araba Müzesi” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın