Bodrum’da Huzur Bulabileceğiniz İki Nokta Mazı Köy ve Bitez

Ülkemizde tatil denildiği zaman akla ilk gelen yerlerden biri şüphesiz Bodrum’dur. Hem Bodrum’un muhteşem kıyıları ve koylarını gezip hem de huzur bulabileceğiniz bir tatil geçirebilmek için daha çok insan kalabalığından uzak beldeleri tercih etmeniz gerekir. Bu konuda hem bölgedeki otel fiyatları hem de tarihi ve kültürel değerler bakımından istediğiniz gibi bir tatil geçirmenize olanak sağlayacak iki belde olarak karşımıza Bitez ve Mazı Köy çıkıyor.

otel fiyatlar
650 km2’lik alana sahip olan Bodrum, bir yarımada da olması sebebi ile birbirinden güzel koylara kurulmuş olan yerleşim birimleri ile en önemli tatil merkezlerinden biridir. Yaz aylarında serinleyip huzur bulabileceğiniz bir yapısı olması Bodrum’un popüler ve seçkin bir tatil merkezi olmasını sağlıyor. İlçe merkezinde bulunan plajların çok kalabalık olması sebebi ile daha sakin ve huzurlu bir yer arıyorsanız bu konuda Bodrum’un beldelerinden faydalanabilirsiniz.

otel fiyati

Bu beldelerin sessiz ve sakin bir yapıya sahip olmasının yanı sıra tertemiz plajları ve masmavi deniziyle şehrin karmaşasından ve gürültüsünden uzaklaşabilmeniz için ideal bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. Pek çok beldesi bulunan Bodrum’da özellikle Mazı Köy ve Bitez’e gitmeniz kafa dinleyebileceğiniz bir tatil geçirebilmeniz için yararınıza olacaktır.

Mazı Köy

Neden Bitez?

Bodrum’un en gözde tatil beldelerinden biri olarak karşımıza çıkan Bitez, özellikle halk plajının temiz olması ve Mavi Bayraklı bir plaj olması sebebi ile ilgi çekiyor. Bodrum’a 8 km uzaklıkta bulunan beldede su sporlarının da rahatlıkla yapılabildiği görülüyor. Yeşil ve mavinin buluşma noktası olarak karşımıza çıkan Bitez’de sörf yapmak için uygun rüzgârların da bulunduğunu görebiliyoruz. Ayrıca saha sporlarının yapılabilmesi için gerekli düzenlemelerin de yapıldığı beldenin hem modern bir tatil beldesi olduğunu hem de köy havasını koruyabildiğini görebiliyoruz. Bu bakımdan emekliliğinizde de yerleşmek isteyebileceğiniz yerler arasında yer alıyor.

otel fiyatlari

Yüksek olmayan otel fiyat seçenekleri ile konaklayabileceğiniz beldede sahilde gerçekleştireceğiniz akşam yürüyüşlerinin de size huzur vereceğini söyleyebiliriz. Beldede bulunan Akvaryum Koyuna düzenlenen etkinliklere sadece bu koyda yüzmek için bile katılabileceğiniz Bitez’de, her yıl düzenlenen konserler ve çeşitli etkinlikler sayesinde tatilinizi şenlik havasında geçirebilirsiniz.

Neden Mazı Köy?

Bodrum’a bağlı bir mahalle olarak karşımıza çıkan Mazı Köy, Gökova Körfezinin kuzey kısmında bulunuyor. Karya’lılardan günümüze kadar gelen bir yerleşim birimi olarak sakin ve doğayla iç içe bir yapıya sahip olan Mazı Köy, bozulmamış yapısı ile doğasever tatilcilerin ilgisini çeken yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Yürüyüş parkurları sayesinde farklı koylara yürüyerek bile gidebileceğiniz Mazı Köyde balık avlayabileceğiniz burunlar da bulunuyor. Çocuklarınızın da yüzebileceği sığ plajları da bulunan bu şirin tatil beldesinde Doğuda bulunan Çökertme’den batıda bulunan Kisebükü’ne kadar mini bir mavi yolculuk da yapabilirsiniz. Bu özellikleri ile sakin, huzurlu ve bol aktiviteli bir tatil yapmak için mutlaka Mazıköy’e gelmelisiniz.

otel fiyat
Mazı Köy ve Bitez’de Konaklama

Kıyıları, plajları, mavi ve yeşili buluşturuyor olması gibi özellikleri ile tatilcilerin tercih ettikleri Bodrum beldeleri arasında yer alan Bitez ve Mazı Köyde turistlerin rahat bir konaklama imkânına sahip olması için çok sayıda otel, apart, pansiyon ve villanın hizmet verdiğini görebiliyoruz.

otel fiyatları

Tatil için bölgeye gelenlerin ihtiyaçlarının karşılanması için de gerekli düzenlemelerin gerçekleştirildiği bu beldelerde Bodrum merkeze nazaran otel fiyatları da daha düşük olduğundan bütçenize uygun bir konaklama olanağı bulabilirsiniz. Ancak, yaz sezonunun gelmesiyle birlikte bölgede yer bulma konusunda sıkıntı yaşayabilmeniz mümkün olabileceğinden bu konuda adresinin sağladığı erken rezervasyon olanaklarından faydalanmanızın yararını görebilirsiniz.

Paylaş

Bir Cevap Yazın