Bincho

Japonya ziyaretimizden sonra özellikle Japon yemek kültürüne gerçekten daha fazla ilgi duymaya başladık. Bu yüzden Londra’da da farklı tatları keşfederken neler Japon ciddi anlamda dikkat ediyoruz.İsmini Kullanılan odun kömüründen alan Bincho Soho’da şehrin göbeğinde. Gittik, denedik, buyrun okuyunuz…

BINCHO (14)

Uygun fiyatlı, paylaşarak yenilen bu japon şiş ızgaralarında ağırlık Tavuk olmasına rağmen, balık, deniz ürünleri ve sebzede ızgara olarak sunuluyor.

BINCHO (1)

 

Bizim bildiğimiz küçük ocak başı tarzında olan restoranda büyük masaların olduğu bölüm de var. Esli bir Japon barı yani İzakaya görünümündeki dükkan hafif karanlık ama rahatsız edici değil.

BINCHO (4)

 

BINCHO (3)

Ahşap dekor, mumlar, bambu kamışları bu kültürle bütünleşen bir ambians.

BINCHO (5)

Tavuk etinin deri, kıkırdak, kanat, göğü, yağ ve bilimum yerini ızgara şişlerde kullandıklarını görebilirsiniz. Hızlı pişiyor ve çabuk bir servis var. Başlangıç olarak Edamame, Pilav ya da Miso çorbası standart.

BINCHO (2)

Bıldırcın Yumurtası, domuz göbeği ve asparagus ızgara mönüdeki diğer tatlar. Asahi ve Sapporo biraları ise tabiki vazgeçilmez.

BINCHO (11)

Asıl sürpriz hesap geldikten sonra alt katta bir Viski barı olduğunu öğrenmemiz ile başlıyor.

BINCHO (7)

Burada konusunda son derece uzman çok keyifli sohbeti olan bir barmen var. Kendine has giyim tarzı ile gerçekten çok tabiri caizse cool biri.

BINCHO (9)

Burada bir çok çeşit Japon viskisini inceleme ve tatma imkanınız var.  Hakushu, Yamazaki ve Hibiki bunlardan sadece bazıları. Viskiden yapılan kokteylleri de çok meşhur. Ben daha önce hiç denemediğim özel bir Hakushu serisi deniyorum. Viskiler duble olarak sunuluyor. Çok pahalı olanları ise single deneyebiliyorsunuz. Double viski yaklaşık 7 Pound’dan başlayıp 60 pound’a kadar gidebiliyor. Bazı viskilerin bu kadar pahalı olmasının sebebi, fabrikalarının 1990’ların sonunda kapanmış ve elde kalan çok nadide şişelerin kalması.

BINCHO (10)

 

En güzel özelliklerden biri yaklaşık 1.5 katı fiyat ödeyip alacağınız Viskinizi burada içmek kaydı ile özel dolapta saklıyorsunuz. Böylelikle hem daha ucuza içiyorsunuz, hem de arkadaşlarınız geldiğinizde gidecek ve zaman kaybedecek bir yerle uğraşmıyorsunuz. Gördüğüm en güzel özelliklerden biri.

BINCHO (12)

Address: 16 Old Compton Street  London W1D 4TL

Phone: 020 7287 9111

Website: k

Paylaş

Bir Cevap Yazın